o skórze

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry: Jaka jest różnica pomiędzy skórą suchą a odwodnioną?

Potrzeby naszej skóry stale się zmieniają, a na jej zdrowie może wpływać wszystko: od pogody po nasz układ immunologiczny. Częstym problemem wpływającym na wszystkie rodzaje skóry jest jednak odwodnienie — nierzadko mylone z suchością. Ale jak możesz rozpoznać różnicę i upewnić się, że skutecznie dbasz o potrzeby Twojej skóry?

Co wywołuje suchość skóry?

Skóra sucha to rodzaj skóry, za którym stoją czynniki środowiskowe, takie jak słońce, zanieczyszczenie powietrza i wilgotność — ale czasem też czynniki genetyczne. Bardziej suche rodzaje skóry często mają osłabioną barierę ochronną, która z trudem zatrzymuje wodę i ważne lipidy pomagające nawadniać skórę. Może się okazać, że skóra sucha często niezbyt dobrze wchłania produkty nawilżające, często się łuszczy, napina i jest matowa.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry: Jaka jest różnica pomiędzy skórą suchą a odwodnioną?

Skóra odwodniona nie jest rodzajem skóry, lecz efektem ubocznym niedostatku wody w organizmie. Często możesz stwierdzić, czy Twoja skóra jest odwodniona, na podstawie sposobu, w jaki wchłania produkty do pielęgnacji. Skóra odwodniona zwykle łatwo wchłania substancje nawilżające, ale wciąż wydaje się, że potrzebuje ich więcej. Może być również bardzo napięta po wyjściu spod prysznica, a także wyglądać szorstko i matowo.

Pielęgnacja skóry odwodnionej:

Ważne jest zapewnienie odwodnionej skórze właściwego nawilżenia, by chronić ją przed uszkodzeniami. Gdy stwierdzisz, że Twoja skóra jest odwodniona, możesz zastosować właściwe balsamy do ciała i środki nawilżające, by ją nawodnić. Staraj się też pić od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie, by nawadniać skórę od wewnątrz.

Pielęgnacja skóry suchej:

Żel pod prysznic do skóry suchej Sanex Zero% Dry Skin pomoże zapewnić Twojej skórze nawilżenie i zdrowie za pomocą naturalnych substancji nawilżających i mniejszej ilości składników chemicznych. Zastosuj następnie produkt nawilżający, taki jak balsam do ciała, by zatrzymać nawilżenie i sprawić, że Twoja skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku.

Pielęgnacja skóry odwodnionej:

Świetnym sposobem zadbania o potrzeby odwodnionej skóry jest stosowanie nawilżającego żelu pod prysznic, takiego jak Sanex Zero% Dry Skin. Jest on idealny do skóry normalnej i suchej. Wzmacnia barierę ochronną i utrzymuje naturalne pH skóry — oba te aspekty mogą zostać naruszone, gdy skóra jest odwodniona.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

about the expert

PORADA EKSPERTA

Dr Zac Handler

Zadbaj o odwodnioną skórę za pomocą nawilżającego żelu pod prysznic.